مسؤولان با حضور در بین مردم مشکلات و مطالبات را بشنوند/ تا فضای مجازی اصلاح نشود برخی مشکلات حل نخواهد شد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در ابتدای درس خارج فقه:

مسؤولان با حضور در بین مردم مشکلات و مطالبات را بشنوند/ تا فضای مجازی اصلاح نشود برخی مشکلات حل نخواهد شد

دشمنان هنوز مردم ایران را نشناخته اند، خیال می کردند که با روشن کردن آتش فتنه در گوشه ای و به میدان کشیدن عده ای کار تمام می شود اما نمی دانند که مردم پشتیبان نظام، دین، قرآن و کشورشان هستند

حضرت آیت الله الظعمی مکارم شیرازی در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایاتی از ائمه طاهرین(ع) اظهار داشت: سعادت انسان در آرامش، ایمان و قناعت است، انسان از سرمایه عمر، استعداد، عقل و هوش خود باید در راه صحیح مصرف کند نه این که به گونه ای باشد که به جایی نرسد و دست خالی از دنیا برود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ادامه دادند: انسان نباید تمام سرمایه های خود را در مسیر دنیا و کسب مال و مقام خرج کند چرا که شیطان بسیاری از اعمال را نزد انسان زینت داده و او را فریب می دهد از این رو باید با قناعت زندگی خود را به آرامش برساند.

معظم له در ادامه با اشاره به هوشیاری مردم در مقابله با فتنه اخیر فرمودند: خوشبختانه آتش فتنه خاموش شد اما دشمنان از تلاش باز نایستاده اند و منتظر فرصت هستند تا ضربه دیگر بزنند.

ایشان افزودند: دشمنان هنوز مردم ایران را نشناخته اند، خیال می کردند که با روشن کردن آتش فتنه در گوشه ای و به میدان کشیدن عده ای کار تمام می شود اما نمی دانند که مردم پشتیبان نظام، دین، قرآن و کشورشان هستند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که چون دشمن مردم را نمی شناسد باز هم در صدد فتنه بر می آید، اظهار داشتند: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند سر دشمنان به سنگ می خورد، با وجود این مسأله بازهم به کار خود ادامه می دهند اما باید این ملت را بشناسند.

معظم له با اشاره به اقدام مضحک آمریکا برای کشاندن مسأله آشوب در ایران به شورای امنیت سازمان ملل ادامه دادند: واقعا مضحک است آنها به چه عنوانی این کار را صورت دادند؟ مسأله اخیر را جزو اموری قرار دادند که امنیت و صلح جهانی را به خطر انداخته است، می خواستند با مطرح کردن آن، امتیازی بگیرند. اما عقل و درک آن ها بسیار کم است، اگر ذره ای می فهمیدند دست از این ها بر می داشتند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که در گوشه و کنار می بینیم که افرادی می خواهند بعد از خاموش شدن این آتش، نزاع های جناحی و انتخاباتی را راه بیندازند، ابراز داشتند: امروز روز این حرف ها نیست بلکه روز وحدت و اتحاد است، امروز تضعیف قوه مجریه، قوه قضائیه و قوه مقننه صحیح نیست.

ایشان عنوان کردند: ممکن است که این قوای سه گانه اشکالاتی داشته باشند که دارند و باید به فکر اصلاح باشند اما امروز تضعیف هر کدام از آن ها و نزاع های جناحی کار بسیار زشت و خطایی است، حال که دشمن درصدد ضربه زدن است باید همه دست به دست هم دهیم و بدانیم اشکالاتی وجود دارد و آن ها را اصلاح کنیم اما این که کسی قوای سه گانه را نفی کند قابل قبول نیست چرا که عقل اجازه نمی دهد.

معظم له خاطرنشان کردند: بر اساس اعلام مسؤولان اکثریت قاطع اغتشاشگران از فضای مجازی الهام گرفته اند و مقصر کردن یکدیگر فایده ای ندارد، امروز وقت اتحاد و انسجام و تقویت قوا است، امروز وقت انتقاد منطقی و پیشنهاد اصلاح است و غیر از این عقل و دین به ما اجازه نمی دهد.

ایشان اضافه کردند: باید بدانیم تا فضای مجازی اصلاح نشود مشکلات حل نخواهد شد، نمی گوییم که شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نباشد اما باید این فضاها را سالم سازی کرد که امکانپذیر است، باید رسانه سالمی درست شود تا مردم استفاده کنند، این مسأله نباید با گذشت زمان فراموش شود که در صورت فراموشی باز هم در دام خواهیم افتاد.

معظم له گفتند: در اخبار دیدم که شهرداری تهران محلی برای اعتراضات آماده کرده که خوب است اما مسؤولان باید حضور داشته باشند تا اعتراضات را بشنوند، صرف این که مردم شعار دهند و بعد هم بروند چه فایده ای دارد؟ مسؤولان باید حضور داشته باشند، هر گروهی باید به نوبت اعتراضات و راه حل های خود را به مسؤولان بگویند تا جمع بندی و حل مشکل شود.

وی با انتقاد از توجیه برخی در زمینه اغتشاشات، افزودند: متأسفانه برخی با توجیه می خواهند مسأله را از مشکلات معیشتی مردم دور کنند اما اینگونه نیست بلکه از آنجا سرچشمه گرفته است، باید واقعیت ها را پذیرفت نه این که توجیه کنیم.

جهت مشاهده فیلم مربوطه کلیک کنید.


تاریخ انتشار: « 1396/10/21 »
راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است

معظم له در گردهمایی مبلغان اربعین حسینی:

راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است

مشکلات کشور با فرافکنی حل نخواهد شد| مسؤولان با مردم صادقانه برخورد کنند

معظم له صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه:

مشکلات کشور با فرافکنی حل نخواهد شد| مسؤولان با مردم صادقانه برخورد کنند

از لزوم تقویت حوزه های شهرستانی و توجه اساتيد به مباحث روز جامعه غفلت نشود

فرمایشات مهم معظم له در اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه عمليه قم:

از لزوم تقویت حوزه های شهرستانی و توجه اساتيد به مباحث روز جامعه غفلت نشود

مدرسه امام کاظم علیه السلام به کانون مهم علمی در حوزه تبدیل شده است

معظم له در گردهمایی مراکز و مدارس تحت اشراف ایشان:

مدرسه امام کاظم علیه السلام به کانون مهم علمی در حوزه تبدیل شده است

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 5379