تاکید بر فرهنگ سازی برای مدیریت مصرف انرژی / ضرورت ملاحظه حال مردم در هزینه‌ها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار وزیر نیرو:

تاکید بر فرهنگ سازی برای مدیریت مصرف انرژی / ضرورت ملاحظه حال مردم در هزینه‌ها

مردم می گویند گاهی دست اندرکاران آب و برق، قیمت را بالا می برند، این که اعلام نشده، قیمت ها بالا رود برای مردم قابل قبول نیست از این رو باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا نارضایتی برای مردم پیدا نشود

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار رضا اردکانیان وزیر نیرو و معاونین، با اشاره به شرایط خشکسالی در کشور گفتند: در شرایط سختی از نظر آب و برق قرار داریم و خشکسالی در کشور وجود دارد که امیدواریم به لطف خدا برطرف شود.

ایشان افزودند: اولین کاری که باید انجام شود فرهنگ سازی برای مردم است. اما باید از تمام رسانه ها استفاده کرد و مساله در نماز جمعه ها، منابر و صدا و سیما با زبان های مختلف بیان شود که در مصرف آب و برق مردم صرفه جویی کنند و بیش از نیاز مصرف نکنند. متاسفانه در حال حاضر مصرف ها بیش از نیازهاست.

معظم له با بیان این که فرهنگ سازی بار‌ کار را سبک خواهد کرد و اگر انجام شود موثر است، اظهار داشتند: برای فرهنگ سازی باید مطالب را تکرار کنیم و از آن خسته نشویم از این رو با استفاده از تمامی قالب ها مانند نمایش، فیلم، مصاحبه، میزگرد و راه‌های مختلف دیگر باید وارد کار شد.

ایشان با اشاره به مشکلات مصرف انرژی در کشور ادامه دادند: متاسفانه آب و برق درست مصرف نمی شود و باید برای آن چاره اندیشی شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که در کنار فرهنگ سازی باید مشوق هایی نیز وجود داشته باشد، ابراز داشتند: تشویق هم می‌تواند در مسیر فرهنگ‌سازی اثرگذار باشد.

معظم له عنوان کردند: استفاده کردن از انژری خورشید در کشور باید مورد توجه باشد، این منبع هنوز به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است در حالی که می توان نهایت استفاده را انجام داد.

ایشان با اشاره به گلایه های مردم درباره هزینه های آب و برق خاطرنشان کردند: مردم می گویند گاهی دست اندرکاران آب و برق، قیمت را بالا می برند، این که اعلام نشده، قیمت ها بالا رود برای مردم قابل قبول نیست از این رو باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا نارضایتی برای مردم پیدا نشود.

معظم له اضافه کردند: باید ملاحظه مردم را کرد گاهی به مجرد تاخیر سخت گیری شده و آب و برق را قطع می کنند که باید بیشتر مدارا کرد، حواشی قبض ها که از مردم دریافت می شود هم باید مشخص باشد.

ایشان در پایان بیان کردند: امیدواریم همه دست به دست هم بدهند و این مشکلات را با لطف خداوند برطرف سازند.


تاریخ انتشار: « 1396/11/05 »
فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 776