«اسلام» آئين خشونت يا رأفت
صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 

«اسلام» آئين خشونت يا رأفت

پرسش : به چه دلیل دشمنان «اسلام» سعی می‌کنند این دین سرشار از محبت و رافت را دین خشونت و شمشیر معرفی کنند؟
پاسخ اجمالی: دشمنان لجوج اسلام چون اسلام را مانع بزرگى بر سر راه منافع و مطامع خويش يافتند، در فكر مقابله با آن افتادند و براى رسيدن به اهداف خويش از هر وسيله و ابزارى سود جستند كه يكي از آن ابزارهاى ناجوانمردانه‌، برچسب «خشونت» است. آنها مى‌گويند: «اسلام آئين خشونت و جنگ است و با روح لطيف بشر سازگار نيست! اسلام حقوق بشر را ناديده مى‌انگارد! و ...». البته با كمال تأسّف بايد گفت كه اعمال برخى مسلمان‌نماها همچون داعش، طالبان و القاعده و ... نيز به تبليغات مسموم آنها كمك كرده است.
پاسخ تفصیلی: دشمنان لجوجهنگامى که این دین الهى را مانع بزرگى بر سر راه منافع ـ و به تعبیر دقیق‌تر ـ مطامع خویش یافتند، در فکر مبارزه و مقابله با آن افتادند و براى رسیدن به اهداف خویش از هر وسیله و ابزارى سود جستند. این مبارزه، از اوّلین روزهاى پیدایشآغاز و هم اکنون نیز ادامه دارد و در آینده هم ادامه خواهد داشت؛ بلکه این مبارزه در عصر و زمان ما، مخصوصاً از سوى غربی‌ها و در راس آنها آمریکا، جزء برنامه اصلى آنها مى‌باشد.(1)
از جمله ابزارهاى ناجوانمردانه‌اى که همواره مورد استفاده آنها قرار گرفته و مى‌گیرد، برچسب «خشونت» است. آنها مى‌گویند: «اسلام آئین خشونت و جنگ است!با روح لطیف بشر سازگار نیست!حقوق بشر را نادیده مى‌انگارد! و ...» و این تهمت‌هاى ناروا را در سراسر جهان بر ضدّترویج مى‌کنند.
با کمال تاسّف باید اعتراف کنیم که اعمال برخى مسلمان‌نماها، نیز به تبلیغات مسموم آنها کمک مى‌کند. از جمله مى‌توان به گروه داعش یا طالبان که مظهر خشونت و بى‌رحمى و ظلم و ستم و بیگانه ازبودند و به عنوان یک جمعیّت اسلامى مدّتى حکومت عراق و سوریه و افغانستان را غصب کردند، اشاره کرد.
آرى، این جمعیّتِ کوچکِ خشنِ ازبى‌خبر، در مدّت کوتاه حکومتشان جنایات عجیبى را به اسممرتکب شدند و دشمنان ما از اعمال و جنایات آنها گزارش‌ها و فیلم‌هایى تهیّه کرده و به عنوان تصویرى ازدر جهان پخش کردند! فیلم‌هایى که حاوى جنایاتى فجیع (مانند سر بریدن انسان‌ها همچون گوسفند) بود که دل هر انسانى را به درد مى‌آورد. هر چند خوشبختانه اکثر مسلمان‌هاى جهان از این مسلمان‌نماها اظهار انزجار و بیزارى کردند و اعمال و کردار آنها را ساخته و پرداخته ذهن ناتوان و عاجز آنها دانستند.
البته گروه داعش از همه آنها بدتر و خشن‌ترند، آنها که ازفقط نام آن را براى خود یدک مى‌کشند، آن قدر در عراق جنایت کردند که در تاریخ بشر کمتر سابقه داشته است. ولى خوشبختانه اکثریّت قاطع مسلمانان جهان، اعمال آنها را محکوم مى‌کنند و ازبیگانه مى‌شمرند. با توجّه به این مطالب، لازم است این بحث به طور جدّى پى‌گیرى شود که آیاواقعاً آئین خشونت است یا دین رحمت و رافت و روابط دوستانه مى‌باشد؟
با سیرى کوتاه در آیات نورانىمجید، این کتاب دست نخورده و محفوظ از تحریف و سخنان رهبران پاک و معصوم دینى و توجه به نمونه‌هایى از برخوردهاى اجتماعى و عملى آن بزرگواران و مقایسه با رفتارهاى مدّعیان تمدّن در جهان غرب می توان آفتاب حقیقت را از پشت ابرهاى تاریک مشاهده کرد.(2)
پی نوشت:
(1). هر چند گاهي تظاهر به برخي از احكام اسلام مي‌كنند و حتی در ماه مبارك رمضان براي شخصيت‌هاي اسلامي ضيافت افطار تهيه مي‌بينند! ولي امروزه ماهيت اين عوام‌ فريبي‌ها بر همگان روشن شده و همه مسلمانان مي‌دانند كه آنها با تمام قوت و قدرت براي از بين بردن اسلام كه داروي آلام و دردهاي امروز و فرداي بشر است هم قسم شده‌اند.
    
تاریخ انتشار: « 1396/07/15 »

مطالب مرتبط

«اسلام» آئين خشونت يا رأفت

فلسفه تشریع حکم قصاص

قصاص مرد در برابر زن

مجازات قصاص، در میزان عقل و عواطف

منافات عفو، با دستور قصاص!

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 281