نمی توان به قول خارجی ها تکیه و اعتماد کرد / مسؤولان سالم سازی فضای مجازی را آ‌غاز کنند

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در درس خارج فقه:

نمی توان به قول خارجی ها تکیه و اعتماد کرد / مسؤولان سالم سازی فضای مجازی را آ‌غاز کنند

وقتی قاچاق وارد کشور می شود کارخانه ها دچار مشکل شده و عده ای بیکار خواهند شد؛ از دیگر شاخه های مردم آزاری این است که به سنگین کردن تشریفات ازدواج دامن زده شود چرا که مانع از ازدواج جوانان می شود

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اظهار نظر بسیاری از مقامات غربی درباره دخیل بودن شبکه های اجتماعی در ناآرامی های اخیر کشور گفتند: سیاستمداران اروپایی و آمریکایی گفته اند که بدون شک در اغتشاشات اخیر فضای مجازی اثر مهمی داشته است.

ایشان افزودند: البته عوامل دیگری مانند ناراحتی های مردم وجود داشته اما یکی از عوامل مهم مخرب که گروهی را به برای اقدامات تخریبی تحریک می کردند از طریق فضاری مجازی بوده است.

معظم له با بیان این که مسؤولان باید به فکر سالم سازی فضای مجازی باشند، اظهار داشتند: هنوز  برخی از مسؤولان مقاومت می کنند و می گویند باید به همین صورت باشد و نمی توان از فضای خارجی صرف نظر کرد در حالی که همه می دانند چه آسیب هایی دارد.

ایشان ادامه دادند: اگر به شما اطمینان دادند که دیگر این مسائل تکرار نمی شود قول آن ها قابل اعتماد نیست، مگر در جریان های دیگر مانند برجام به وعده خود عمل کردند، مگر آن ها به تعهدات خود پایبند هستند، به جای این مسائل باید فضای مجازی سالم ایجاد کرد تا برنامه ها و کسب و کارها در آن باشند و این مسأله بر اساس نظر کارشناسان مربوطه کاملا قابل عمل است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) ابراز داشتند: حضرت می فرماید افرادی که در دنیا مردم آزاری می کنند، عذاب شدیدی در قیامت خواهند داشت؛ یکی از مصادیق مردم آزاری، تهمت، دروغ و اهانت به دیگران است که امروز در فضای مجازی مشاهده می شود.

ایشان عنوان کردند: مسأله دیگر شایعه پراکنی است که در شبکه های خارجی بسیار دیده می شود، از هیچ، شایعاتی درست کرده و پخش می کنند اما در داخل این شایعات نباید پخش شود، اواخر سوره احزاب هشدار جدی در این باره به انسان داده می شود چرا که پخش برخی شایعات جامعه را متزلزل می کند.

معظم له واردن کردن قاچاق را مانع تولیدات داخلی و مصداق مردم آزاری دانستند و خاطرنشان کردند: وقتی قاچاق وارد کشور می شود کارخانه ها دچار مشکل شده و عده ای بیکار خواهند شد؛ از دیگر شاخه های مردم آزاری این است که به سنگین کردن تشریفات ازدواج دامن زده شود چرا که مانع از ازدواج جوانان می شود.

معظم له اضافه کردند: مصداق دیگر آلوده کردن محیط زیست است؛ نعمت هایی که خداوند در زمین آفریده نا محدود نیست و اگر درست مدیریت نشود از دست خواهیم داد. محیط زیست فقط برای نسل موجود نیست و آیندگان هم سهم دارند که باید حفظ شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: مسأله دیگر است که مساجد نباید مزاحم همسایگان شوند، غیر از اذان لازم نیست که برنامه ها از بلندگوی بیرونی پخش شود، برنامه ها باید به گونه ای باشد که مزاحمت نداشته باشد و مردم اذیت نشوند.

امیدواریم با الهام گرفتن از کلام پیامبر اکرم(ص) جامعه ای بسازیم که در آن مردم آزاری نباشد و به یقین چنین جامعه ای گلستان است.


تاریخ انتشار: « 1396/11/04 »
جریان شایعه پراکنی بی اساس رسانه ای بر ضدّ مرجعیت

از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له منتشر شد:

جریان شایعه پراکنی بی اساس رسانه ای بر ضدّ مرجعیت

توضيحِ لازم

از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

توضيحِ لازم

حوزۀ علمیه قم از بهترین حوزه های علمیه در دنیا است

در ابتدای درس خارج فقه مطرح شد:

حوزۀ علمیه قم از بهترین حوزه های علمیه در دنیا است

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 1934